DICO s.c. istnieje od 2011 roku. Nasza działalność skupia się wokół tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne w systemie Android. Aplikacje te przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych, głównie niemówiących oraz niesłyszących i umożliwiają porozumiewanie się za pomocą mowy generowanej przez urządzenia (synteza mowy). Firmę tworzą osoby pracujące od wielu lat z osobami niemówiącymi, zarówno dziećmi, jak i dorosłymi, graficy oraz informatycy.


Jesteśmy autorami pierwszej aplikacji w języku polskim MÓWik®, umożliwiającej porozumiewanie się za pomocą syntezy mowy oraz specjalnie stworzonych do tego ponad 12 tys. symboli graficznych.


Stawiamy sobie za cel wykorzystanie coraz bardziej powszechnej i, co za tym idzie niedrogiej, technologii urządzeń mobilnych w terapii i życiu codziennym osób niepełnosprawnych. W związku z tym tworzymy kolejne aplikacje, zarówno płatne, jak i darmowe do wykorzystania przez niemówiących program GADAczek na system Android, program MÓWik PRINT (na system Windows) umożliwiający tworzenie tablic do komunikacji oraz pomocy edukacyjnych. Ponadto z użyciem symboli MÓWik®, które również są pierwszym całkowicie polskim systemem do komunikacji dla osób niemówiących, tworzymy i dystrybuujemy pomoce dydaktyczne dla osób niemówiących, ułatwiających uczenie się porozumiewania.


Zarówno aplikacje, jak i symbole są stale rozwijane przez zespół specjalistów-logopedów oraz grafików i informatyków. Przykładamy dużą wagę do otrzymywanie informacji zwrotnych od użytkowników, co pozwala na ciągłe doskonalenie i dostosowanie produktów do specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych.